پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ | Thursday 23 September 2021
ورود کاربران | EN | نقشه سایت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز ورود
بخاطر سپردن شما در سیستم

اخبار

تجلیل از سرآمدان استان البرز با حضور استاندار البرز

A0D3C133 C595 440B AA48 87DC7133D14F

در نشستی که با حضور استاندار البرز در بنیاد نخبگان استان البرز به منظور تقدیر  از سرآمدان البرز برگزار شد، دکتر علیرضا خاوندی رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی، دکتر حصارکی معاون پژوهش و تحصیلات تکمیلی و دکتر کلاهی مشاورعالی رئیس و مدیر حوزه ریاست پژوهشگاه بصورت مجازی شرکت نمودند.

 به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه، در این نشست دکتر شهبازی استاندار البرز با بیان اینکه ارتباط متقابلی که طی 3 سال اخیر با دانشگاه های استان برقرار شد، منشا اقدامات و برنامه های بسیاری در مسیر توسعه البرز شده است، اظهار داشت: از اینکه بخش بزرگی از نخبگان و بهترین های کشور در این استان حضور دارند، خرسندم؛ این نخبگان کسانی هستند که الگوهای موثر و اهرم‌های علمی و قدرتمند پیشرفت و توسعه همه جانبه کشور هستند.

استاندار البرز با اشاره به اینکه بنیاد نخبگان البرز هزار و 70 عضو دارد، گفت: مجموعه بنیاد نخبگان استان بسیار اندیشمند، فرهیخته، کارآمد و دلسوز هستند که برای استان صاحب نام البرز گام بر می دارند؛ این استان به حق قطب علم و فناوری است و در شاخه های مختلف علمی و پژوهشی حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.

وی افزود: 70 درصد تولید داروی داخلی کشور در البرز صورت می گیرد و اغلب تحقیقات و تولید واکسن های مطرح داخلی در این استان است.

رییس بنیاد نخبگان استان البرز نیز در این نشست با ارائه گزارش برنامه‌ها و فعالیت‌های بنیاد نخبگان استان البرز بیان داشت: بنیاد نخبگان استان البرز در حال حاضر بیش از 1000 نفر نخبه و مستعد برتر را در استان البرز شناسایی نموده و تسهیلات و حمایت‌های بنیاد ملی نخبگان را در راستای رشد و شکوفایی استعداد این سرمایه‌های انسانی در اختیار آنها قرار می‌دهد.

وی با اشاره به رشد دو برابری میزان تسهیلات و حمایت‌های اعطایی در طی سال‌های 1398 و 1399 افزود: با تلاش‌های انجام گرفته امیدواریم در سال 1400 نیز بتوانیم سطح تسهیلات و حمایت‌ها را به نخبگان و مستعدان برتر استان افزایش دهیم.

دکتر نبیونی با اشاره به اینکه جایگاه بنیاد نخبگان استان البرز در بین سایر استان‌های کشور از لحاظ بهره‌وری عملکرد رتبه چهارم است، افزود: بنیاد نخبگان استان البرز براساس نتایج ارزیابی منتشرشده توسط بنیاد ملی نخبگان در سال 1399 جایگاه نخست را از بین 20 استان‌ هم‌تراز و هم سطح خود کسب نموده است و این بنیاد از لحاظ تحقق برنامه‌های مصوب رتبه یک در بین 31 استان کشور، از لحاظ جذب منابع از سایر نهادها رتبه 6 از 31، و با بررسی بیش از 300 پرونده متقاضیان بهره‎‌مندی از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان و با کیفیت بررسی صد درصدی، رتبه 7 از 31 را در بین استان‌های کشور کسب نموده است.

در پایان این برنامه دکتر شهبازی، استاندار البرز با اهدا لوح و تندیس از سه تن از سرآمدان استان البرز؛ دکتر علیرضا مرادی پژوهشگر نمونه کشوری و سرآمد حوزۀ روانشناسی بالینی از دانشگاه خوارزمی، دکتر محمدحسین مجلس‌آراء پژوهشگر نمونه کشوری و سرآمد حوزه فیزیک از دانشگاه خوارزمی و دکتر مجید مخدوم فرخنده برگزیده جایزه ملی محیط زیست تقی ابتکار و سرآمد حوزه محیط زیست از دانشگاه تهران به صورت حضوری تقدیر کرد.

همچنین با توجه به لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، از سه تن دیگر از سرآمدان استان البرز؛ دکتر محمدرضا رحیمی‌پور، برگزیده جشنواره بین المللی خوارزمی و سرآمد حوزه مهندسی مواد از پژوهشگاه مواد و انرژی، دکتر  شهین مسعودی برگزیده جشنواره بین المللی خوارزمی و سرآمد حوزه واکسن‌های دامی از موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی و دکتر اسمعیل بابلیان استاد نمونه کشوری و سرامد حوزۀ ریاضی و علوم کامپیوتر از دانشگاه خوارزمی، در این نشست به صورت مجازی تقدیر بعمل آمد.

گفتنی است، استاندار البرز در این مراسم با اهدای لوح تقدیر از رییس بنیاد نخبگان استان البرز به خاطر زحمات و خدمات وی به جامعه نخبگان استان البرز قدردانی نمود. 
19543907 121C 4D52 BB6A 5B13F967EC57