يكشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ | Sunday 5 December 2021
ورود کاربران | EN | نقشه سایت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز ورود
بخاطر سپردن شما در سیستم

اخبار

24.8.1400 1پژوهشگاه مواد و انرژی با همکاری ستاد توسعه فناوری نانو برگزار می نماید:

بازیابی و استفاده مجدد از نانومواد فلزی برای ساخت افزایشی

رویداد علمی" بازیابی و استفاده مجدد از نانومواد فلزی برای ساخت افزایشی" به همت پژوهشگاه مواد و انرژی با همکاری ستاد توسعه فناوری نانو و با سخنرانی دکتر مهدی حبیب نژاد کواریوم از دانشگاه Waterloo كانادا به صورت حضوری با پشتیبانی آنلاین، سه شنبه 25 آبان ماه جاری  ساعت 10 الی 12 در محل سالن شهید علیمحمدی پژوهشگاه مواد و انرژی برگزار می گردد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه، فناوری ساخت افزایشی (AM) از جمله فناوری هایی است که به دلیل کاهش هزینه ساخت و آزادی در طراحی، اخیرا مورد توجه ویژه محققین و صنعتگران قرار گرفته است. نتایج تحقیقات نشان دهنده این است که برای یک فرآیند AM موفق و قابل تکرار، نیاز به پودرهای فلزی با خواص شیمیایی و فیزیکی ویژه ای است که در طی فرایند حفظ شده و با محدودیت های فرایند ساخت افزایشی، سازگار باشند. این سخنرانی بر روش‌های تولید پودرهای فلزی AM و قابلیت استفاده مجدد از آنها تمرکز دارد. همچنین معیارهایی برای چنین استفاده مجدد برای صرفه‌جویی در مواد مورد نیاز و هزینه ساخت ارائه می‌کند.

علاوه بر این، در این سخنرانی، مواد نانوساختار از جمله نانوپودرها و مواد نانوکامپوزیتی و استفاده از آنها در فرآیندهای ساخت افزایشی معرفی شده و قابلیت بازیابی و استفاده مجدد از آنها در فناوری های ساخت افزایشی توضیح داده می شود.

در نهایت، دیدگاه‌ها و توصیه‌هایی را برای کاربران AM ارائه می‌کند تا یک فرآیند استفاده مجدد از نانوپودرها و یا نانوکامپوزیتها به خوبی تعریف شود.

لینک رویداد آنلاین:  http://online.merc.ac.ir/int