يكشنبه ۲۶ دي ۱۴۰۰ | Sunday 16 January 2022
ورود کاربران | EN | نقشه سایت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز ورود
بخاطر سپردن شما در سیستم

اخبار

دیدار رییس مرکز پژوهش های مجلس با اعضای مجمع پژوهشگاه های ملی کشور

5834BE52 A3D4 4BE7 AF5F 0B05F647535D
مجمع پژوهشگاه‌های ملی کشور متشکل از رؤسای پژوهشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با دکتر بابک نگاهداری رییس مرکز پژوهش‌های مجلس دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه، دکتر بابک نگاهداری در این جلسه با بیان اینکه مرکز پژوهش‌های مجلس محل اجماع سازی نخبگانی است، اظهار داشت: نقش مرکز پژوهش‌ها ایجاد سازوکار تبادل دیدگاه‌های تخصصی نخبگان و تضارب اندیشه هاست.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: مدیران و پژوهشگران حق ندارند در گزارشات مرکز نظرشخصی خود را بیان کنند بلکه باید بازگوکننده برآیند نظرات نخبگان و مردم باشند و در این راستا باید از ظرفیت تمام پژوهشگاه‌ها و اندیشکده ها در نظام قانونگذاری و نظارت استفاده شود.

در این جلسه همچنین طرفین به بیان دیدگاه‌های خود درباره موضوعات پژوهشی و اهمیت توجه به نگاه کارشناسی در موضوعات کلان کشور پرداختند.بررسی نقش پژوهشگاه‌ها در دنیا، موانع و راهکار حضور آنها در تصمیم سازی‌های کلان کشورها از موضوعات طرح شده در این جلسه بود.

همکاری مشترک بین پژوهشگاه‌های کشور و مرکز پژوهش‌هاش مجلس در افزایش توان کارشناسی برای حل مسائل کلان کشور در حوزه‌های مختلف از موضوعات دیگری بود که در این جلسه به آن پرداخته شد.

گفتنی است در این دیدار دکتر حمید امیدوار سرپرست پژوهشگاه مواد و انرژی نیز حضور یافت.