جمعه ۳ تير ۱۴۰۱ | Friday 24 June 2022
ورود کاربران | EN | نقشه سایت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز ورود
بخاطر سپردن شما در سیستم

اخبار

وزیر علوم از وزارت خانه ها و صنعت کشور خواست تا از ظرفیت علمی و تحقیقاتی پژوهشگاه مواد و انرژی استفاده کنند

20.2.1401 4

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به ظرفیت بسیار بالای پژوهشگاه مواد و انرژی ایران، از وزارتخانه های کشور خواست تا از ظرفیت علمی و تحقیقاتی این پژوهشگاه برای رشد و شکوفایی علمی و اقتصادی کشور بهره بگیرند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه مواد و انرژی، دکتر محمدعلی زلفی‌گل در بازدید از پژوهشگاه مواد و انرژی اظهار داشت: ظرفیت بالای علمی و تحقیقاتی پژوهشگاه مواد و انرژی  از  افتخارات جمهوری اسلامی ایران است و می بایست از این ظرفیت به خوبی برای رشد و پیشرفت کشور بهره گرفت .

وی افزود: به طور قطع در نشست هیات دولت ظرفیت های علمی و تحقیقاتی این پژوهشگاه مطرح خواهد شد تا  وزارتخانه ها  و صنعت  بتوانند  از ظرفیت پژوهشگاه مواد و انرژی استفاده کنند .

وزیر علوم هدف از این بازدید را آشنایی با امکانات و تجهیزات این پژوهشگاه عنوان کرد و گفت: آنچه که در این پژوهشگاه از نزدیک مشاهده کردیم نشان می دهد که پژوهشگاه مواد و انرژی افتخار ملی است.

دکتر زلفی گل با بیان اینکه پژوهشگاه  مواد و انرژی با امکانات و تجهیزات خوبی که  دارد برای استان البرز نیز مفید است و این استان می تواند از این ظرفیت استفاده کند، افزود: این پژوهشگاه نیاز به حمایت های بیشتری دارد و با توجه به اینکه ساختمان مرکز نوآوری پژوهشگاه جهت تاسیس و تکمیل نیازمند حمایت است، استاندار البرز در این زمینه می تواند کمک کند و وزارت علوم  نیز پیگیری می کند تا مرکز نوآوری پژوهشگاه تاسیس شود.

وی ضمن اشاره به مزرعه خورشیدی سبز در پژوهشگاه مواد و انرژی، از رییس این پژوهشگاه خواست تا برای کمک به توسعه بخش های مختلف این مجموعه، با استاندار البرز نشست برگزار کند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پایان گفت: پژوهشگاه مواد و انرژی در بخش  تجهیزات و تعمیر امکانات آزمایشگاه ها نیازمند حمایت مالی است؛ ما  در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سعی می کنیم تا حلقه وصل بین پژوهشگاه، صنایع و وزارتخانه های مختلف باشیم تا از ظرفیت آن به خوبی استفاده شود.

20.2.1401 5

20.2.1401 7