دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ | Monday 4 December 2023
ورود کاربران | EN | نقشه سایت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز ورود
بخاطر سپردن شما در سیستم

اخبار

در راستای همکاری های علمی بین المللی صورت گرفت؛

بازدید رئیس دانشگاه واسط عراق از پژوهشگاه مواد و انرژی

دکتر مازن الحسنی رئیس دانشگاه عراق، رشید البدیری معاون استاندار واسط عراق، دکتر واسطی و دکتر درویشی از دانشگاه ایلام طی بازدید از پژوهشگاه مواد و انرژی با دکتر حمید امیدوار رئیس و معاونین و مدیران این پژوهشگاه در راستای ایجاد و گسترش همکاری های علمی بین المللی گفتگو نمودند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه، دکتر امیدوار در این بازدید با اشاره به توانمندی ها و فعالیت های پژوهشگاه مواد و انرژی و بررسی زمینه های همکاری های مشترک مابین دو مجموعه، ایجاد یک مرکز تحقیقاتی مشترک در زمینه های باتری، سلول خورشیدی، بیومواد، سرامیک، آب، محیط زیست و پوشش ها را پیشنهاد داد که مورد استقبال طرفین واقع شد و قرار شد درخصوص محل این مرکز تصمیم گیری شود.
دکتر امیدوار همچنین اعلام کرد: در راستای این همکاری مشترک، دانشگاه واسط می تواند از دانش فناوری، آزمایشگاه ها و حوزه تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه استفاده کند.

رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی همچنین به تولید محصول مورد نیاز در بازار عراق با استفاده از دانش  فناوری و محققین این پژوهشگاه اشاره کرد.
دکتر الحسنی رئیس دانشگاه واسط عراق نیز ضمن قدردانی از برگزاری این بازدید، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در زمینه علمی گام های زیادی برداشته است که باعث افتخار است.

وی افزود: ما امیدواریم بتوانیم در حوزه های مختلف به ویژه در حوزه علمی، همکاری های مشترک داشته باشیم.

دکتر الحسنی انرژی های جدید و نوین را از ضروریات جامعه امروز دانست و از کشف معدن لیتیم در ایران ابراز خوشحالی نمود.

رئیس دانشگاه واسط عراق ضمن دعوت از مسئولین و پژوهشگران پژوهشگاه برای بازدید از نمایشگاه های علمی بین المللی عراق، خواستار انعقاد تفاهم نامه  همکاری مشترک و گسترش این همکاری ها شد. 

در این جلسه یک تفاهم نامه همکاری های مشترک منعقد و به امضا رسید.

در پایان بازدیدکنندگان طی بازدید از آزمایشگاه ها و بخش های مختلف پژوهشگاه مواد و انرژی از نزدیک با فعالیت های محققان این پژوهشگاه آشنا شدند.

5C48A8A9 AC33 4A6E B6DA 3844261A53EF

E1E9963E EFC2 40FA 8C03 FAC6861E71B0