جمعه ۳ تير ۱۴۰۱ | Friday 24 June 2022
ورود کاربران | EN | نقشه سایت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز ورود
بخاطر سپردن شما در سیستم

اخبار

با حضور دکتر علی آقا محمدی رییس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام

94 11 13 1مراسم گرامیداشت دهه مبارک فجر با حضور دکتر علی آقا محمدی رییس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در سالن شهید بیات موحد این پژوهشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، دکتر سید محمدمهدی هادوی رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی ضمن تبریک ایام الله بهمن، اظهار داشت: چنین روزی در دهه فجر و ایام پیروزی انقلاب اسلامی روزی است که می توانیم حرفی برای گفتن داشته باشیم و به خاطر آن به خود ببالیم.

وی افزود: در این راستا ما باید یک ارزیابی از انقلاب اسلامی کشورمان داشته باشیم و ببینیم تا چه اندازه این انقلاب موفق بوده و ما با جهادها، سختی ها و رنجهایی که گذرانده ایم تا چه حد موفق بوده ایم.

دکتر هادوی با اشاره به سخنان امام راحل(ره) و هدف گذاری ایشان گفت: حضرت امام خمینی فرمودند:" ما می خواهیم خودمان باشیم، آقای خودمان باشیم، حاکم بر سرنوشت خودمان باشیم، ما زجرها کشیده ایم ، به زندان رفته ایم و شهید داده ایم، ما می خواهیم روی پای خودمان بایستیم".

وی ادامه داد: اگر هدف گذاری را بر مبنای سخنان امام خمینی(ره) بگذاریم، ما اکنون نمره قبولی را به خود می دهیم چرا که با تمام سختی ها و فشارهای کشورهای دیگر توانستیم روی پای خودمان بایستیم.

رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی گفت: با وجود سختی هایی که ملتمان متحمل شده اند نباید از انتقادهای سرسری، از آن بگذریم، چرا که به گفته امام، ما می خواهیم آقای خودمان باشیم.

وی در ادامه سخنان خود به اهداف پژوهشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: باید یادمان باشد که در پژوهشگاه چه اهدافی را دنبال می کنیم تا با هدف گذاری کار خود را ادامه داده و در جهت پیشرفت انقلاب اسلامی حرکت کنیم.

دکتر هادوی گفت: امیدواریم بتوانیم با جهشی دیگر و انگیزه ای کاملتر رهروی حضرت امام(ره) و شهدای اسلام باشیم.

94 11 13 2در ادامه این مراسم، دکتر علی آقا محمدی نیز ضمن تبریک این ایام الله بر اهمیت نگرش و طرز فکر انسان ها تاکید کرد و گفت: مردم در زمان انقلاب طرز فکرشان عوض شده بود، لزوم تغییر را حس کرده بودند و به این نکته رسیدند که تغییر یک نفره و بدون رهبر امکان پذیر نیست .

وی افزود: مردم در آن زمان سختی های زیادی را تحمل کردند ولی صبر کردند چون هدف بزرگی در سر داشتند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: منشاء قدرت خداوند است و اگر ما به این موضوع ایمان داشته باشیم پیروز می شویم و این یعنی امید ولی چنانچه منشاء قدرت را، فرد بدانیم دچار یاس و کفر خواهیم شد؛ تفاوت امید و یاس در نوع نگرش آدم ها نهفته است.

دکتر آقا محمدی با اشاره به داستان های عبرت آموز قرآن، افزود: با اعتماد به قدرت پروردگار، اگر اراده کنیم پیروز خواهیم شد و اگر اراده نداشته باشیم دشمن پیروز می شود، و پیروزی انقلاب اسلامی با اراده ملت عزیزمان اتفاق افتاد.

وی در پایان گفت: وقوع انقلاب اسلامی به ما گوشزد می کند که شما خودتان تغییر دهنده خود و جامعه خود هستید و می توانید با مسلط بودن بر همه چیز حلال مشکلات باشید.

گفتنی است، در پایان این مراسم از خیرین خوابگاه ساز این پژوهشگاه با اهدای لوحی تقدیر شد.