يكشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ | Sunday 16 May 2021
ورود کاربران | EN | نقشه سایت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز ورود
بخاطر سپردن شما در سیستم

اخبار

در پژوهشگاه مواد و انرژی برگزار شد؛

کارگاه بین‌المللی "نانوفناوری و انرژی‌های تجدیدپذیر (NTRE 2019)"

افتتاحیه کارگاه بین‌المللی "نانوفناوری و انرژی‌های تجدیدپذیر" (NTRE 2019) با حضور دانشمندانی از کشورهای اسلامی و نخبگان و استادان ایرانی امروز صبح در سالن شهید بیات پژوهشگاه مواد و انرژی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه مواد و انرژی، در رویداد نانوفناوری و انرژی‌های تجدیدپذیر که توسط دبیرخانه شبکه نانوفناوری کشورهای جهان اسلام (INN) و با حمایت سازمان‌های بین‌المللی کمیته دائمی همکاری‌های علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی (COMSTECH) و بنیاد علمی اکو (ECOSF) و با همکاری بنیاد علمی و فناوری جایزه مصطفی (ص) و دبیرخانه برنامه تبادل علم و فناوری (STEP) برگزار شد، دانشمندان خارجی و ایرانی در قالب 12 کارگاه و سخنرانی، نتیجه پژوهش‌های خود را در 5 سال اخیر و برنامه تحقیقاتی آینده به صورت کارگاه بین‌المللی به زبان انگلیسی ارائه نمودند.

در این کارگاه بین المللی که در محورهای تخصصی نانوفناوری، انرژی و سلامت محیط زیست، منابع و فناوری‌های انرژی‌های تجدیدپذیر، فناوری‌ و پزشکی و نانو فناوری در پزشکی برگزار شد، علاوه بر 5 محقق ایرانی، 7 دانشمند از کشورهای انگلستان، ترکیه، هند، عمان، عراق و پاکستان به سخنرانی پرداختند.

گفتنی است، کارگاه بین‌المللی نانوفناوری و انرژی‌های تجدیدپذیر (NTRE 2019)، سومین رویداد بزرگ بین‌المللی شبکه نانوفناوری جهان اسلام (INN) به شمار می‌رود. دو سال گذشته نیز کارگاه و کنفرانس بین المللی دو روزه "نانوفناوری و نانوپزشکی" (NTNM 2017) در شش محور با حضور 25 دانشمند مسلمان از 14 کشور با 32 سخنرانی، 9 کارگاه بین المللی و ارائه 84 پوستر از مقالات پژوهشی، در اردیبهشت ماه 1396 برگزار شد.

نانوفناوری و انرژی‌های تجدیدپذیر نانوفناوری و انرژی‌های تجدیدپذیر نانوفناوری و انرژی‌های تجدیدپذیر نانوفناوری و انرژی‌های تجدیدپذیر نانوفناوری و انرژی‌های تجدیدپذیر نانوفناوری و انرژی‌های تجدیدپذیر